Valodu centra KLASS  kredo savulaik teicami formulējis emocionāli jēdzieniskās mācību metodes pamatlicējs profesors I.Šehters: ‘’Cilvēkam ir tikpat dabiski runāt jebkurā no valodām kā elpot vai staigāt.’’

Kādiem tik eksperimentiem neesam pakļauti, lai labāk un ātrāk apgūtu svešvalodas! Mūs ir mācījuši miegā, valoda ir ievadīta zemapziņas labirintos hipnozes seansu laikā, ir piedāvāts desmitiem brīnumkasešu un brīnumkursu. Bet iznākums aizvien ir bijis viens un tas pats: Do you speak English? – No! (dziļa nopūta un mulsuma sārtums vaigos).

Tieši tāpēc katrs var iedomāties manu pārsteigumu, kad pēc daudziem neveiksmīgiem mēģinājumiem mēs visi, kas nepilnu mēnesi bijām mācījušies kursos ‘’pie Meiblas’’, cits ar citu spējām sazināties angļu valodā. Neņemos izskaidrot šo fenomenu kaut cik zinātniski, iespējams, ka tad vajadzētu izstrādāt īpašu pētījumu par tematu, kāpēc cilvēki vispār iemācās sarunāties. Taču fakts paliek fakts – pēc mēneša mēs visi, spējīgie un mazāk spējīgie, vairāk vai mazāk brīvi spējām izmantot tos pusotru tūkstoti vārdu, kas nepieciešami ikdienas saskarsmei. Šo kursu vadītāja ir Klarisa Perelmutere jeb Meibl, kā mēs viņu uzrunājam nodarbībās. Metodi, kuru viņa izmanto jau vairāk nekā piecpadsmit gadu, dēvē par emocionāli jēdzienisku. Tomēr arī otras pasniedzējas – Karinas  Akopjancas – audzēkņi gūst pārsteidzošus panākumus, lai gan viņa valodas mācīšanā izmanto tā saucamo struktūrmetodi.

Kopš tiem laikiem, kad pati mācījos, ir aiztecējis daudz ūdens, bet Meiblas kursi ir izauguši par valodas apguves netradicionālo metožu sistēmu, par lingvistisko centru KLASS. Un, ja Meibl un Karen gribētu sapulcināt savus kādreizējos audzēkņus, vajadzētu noīrēt zāli ar pāris tūkstošiem vietu, bet ielūgums izsūtīt pa visu pasauli, sākot no Losandželosas līdz zaļajai Austrālijai.

Meibl un Karina visvairāk priecājas par savu pēcteču panākumiem. Viņu nav daudz, jo nākamo pasniedzēju kandidātus izvēlas ļoti rūpīgi un gatavo darbam ne vienu mēnesi vien. KLAS’Sā uzskata, ka par skolotājiem nekļūst, bet piedzimst, ka var teicami zināt valodu, bet tajā pašā laikā būt tikai angļu guvernants. Pamatprasības nākamajam pedagogam ir trīs: mīlēt valodu, mīlēt audzēkņus un gūt prieku valodas mācīšanas radošajā procesā.

Šajā valodu apguves centrā ir cieņā nestandarta risinājumi. Šeit atvēra brīvdienu skolu WEEKEND SCHOOL skolēniem. Doma ir pavisam vienkārša: bērniem bieži vien ir garlaicīgi pieaugušo sabiedrībā. Viņiem ir sava mentalitāte un savi priekšstati par to, kas ir labs un kas slikts. Tāpēc labāk, ja pasniedzēji būtu tikai nedaudz vecāki par audzēkņiem, bet valodu var apgūt kopīgā sarunā un balstoties uz videomateriāliem, kino, mūziku utt.

Ludmila Ņeviča

Lai noskaidrotu, kura no KLASS mācību grupām varētu būt vispiemērotākā, vislabāk ir piezvanīt pa tālr.67331988 vai 29572147 un norunāt tikšanos ar kādu no pasniedzējiem.

AKTUĀLA INFORMĀCIJA!
Intensīvie angļu valodas apguves kursi. Angļu sarunvaloda mēneša laikā. Unikāla iespēja – 1500 jaunu vārdu mēnesī! Ātri. Efektīvi. Lieliskā noskaņojumā. Rīgā otru tādu nav! Nākamo intensīvo kursu sākums – 2020. g. 30. martā. Piesakieties kursos līdz 25. martam, jūsu ietaupījums – atlaide 42 eiro no mācību maksas. Īpašs piedāvājums – atvediet draugu un abi saņemiet 30 % atlaidi. 
Lai pievienotos jaunajai grupai, iesūtiet pieteikumu on-line.